مونتاژ نخستین کیا سراتو در سایپا

تولید نمودن بعضی از اتوموبیل های کیا به وسیله کمپانی سایپا قطعی شد. مدیر عامل کمپانی سایپا اعلام نمودکه این کمپانی با شرکت کیا به توافق نهایی بر سر تولید محصولات کیا در ایران رسیدند .

بنا بر گفته ایسنا مدنی بیان نمود : پس از نهایی شدن توافقات دوباره کمپانی کیا با سایپا همکاری خواهد نمود به عنوان شریک تجاری .

او گفت در روزهای آتی نظاره گر بعضی از محصولات کمپانی کیا در ایران خواهیم بود و همچنین وی بیان داشت :

اولین محصول تولیدی در این زمینه خودروی سراتو است که در دو مدل با حجم موتور ۱۶۰۰ و ۲۰۰۰ سی‌سی تولید خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: این خودرو در دو نوع گیربکس دستی و اتومات تولید و احتمالا تا پایان سال جاری وارد بازار خواهد شد.

وی در رابطه با قیمت این خودرو اظهار کرد: برآوردهای اولیه در این زمینه صورت گرفته است اما قیمت نهایی سراتو در زمان عرضه و با توجه به هزینه‌های روز تعیین خواهد شد.

مدنی تصریح کرد: هم‌اکنون با خودروسازان دیگری نیز در سطح جهان در حال مذاکره هستیم که در صورت رسیدن به نتایج مورد نظر همکاری با آنها نیز آغاز خواهد شد.

دنده۶:گفتنی است که خبر تولید سراتو در ایران برای نخستین بار حدود ۲ سال پیش منتشر شد،اما در پی تشدید تحریم ها پروسه ایجاد خط تولید این خودرو در سایپا متوقف شد و حالا که این پروسه از سر گرفته می شود،این احتمال وجود دارد که قیمت سراتوهای تولیدی سایپا بر قیمت نمونه های نو و کارکرده کره ای تاثیر گذار باشد.

اولین دستگاه خودرو سراتو مدل اتوماتیک در شرکت سایپا تولید شد.

به نقل ازسایپا نیوز، در همین خصوص مهندس شهریار رضایی فر مدیر پروژه خودرو سراتو در سایپا اظهار کرد: راه اندازی خط تولید سراتو جهت تولید آزمایشی صورت پذیرفته و تولید انبوه این خودرو از ابتدای مردادماه آغاز خواهد شد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال جاری بین ۴ تا ۵ هزار دستگاه سراتو در سایپا تولید خواهد شد.

 

وی با اشاره به این که ظرفیت خطوط تولید سراتو در سایپا بین ۱۲ تا ۱۵ هزار دستگاه در سال است تصریح کرد: برنامه تامین و ارسال پک های CKD با شرکت کیاموتورز نهایی شده استو این خودرو در دو مدل با موتورهای ۱۶۰۰سی سی با گیربکس معمولی و موتور ۲۰۰۰ سی سی با گیربکس اتوماتیک تولید و به بازار عرضه خواهد شد .

رضایی فر افزود: شرکت کیاموتورز شریک تجاری قدیمی سایپا است و این دو مجموعه تاکنون چندین تجربه موفق همکاری داشته اند و ان شاء الله در آینده این همکاری ها گسترده تر خواهد شد .

بر اساس این گزارش خودرو سراتو به عنوان یکی از با کیفیت ترین خودروهای حال حاضر در دنیا محسوب شده و در تیراژ بالایی در شرکت کیاموتورز تولید و در سراسر جهان به فروش رسیده است.

شرکت سایپا با هدف پاسخ گویی به نیاز مشتریان، ایجاد تنوع در سبد محصول را به عنوان راهبرد اصلی خود برای آینده در دستور کار قرار داده و قرار است تا پایان سال جاری چندین خودرو دیگر نیز به سبد محصولات این شرکت افزوده شوند.

 

سایپا تاکنون یکبار نسبت به پیش فروش کیا سراتو با قیمت های زیر اقدام کرده است.

حدود ۷۰ میلیون تومان برای مدل ۱۶۰۰ دنده ای و حدود ۹۰ میلیون تومان برای نمونه ۲٫۰ لیتری مجهز به گیربکس اتوماتیک.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید