معرفی دقیقی از کیا سراتو ۲۰۱۶ | KIA CERATO 2016

طراحی اتومبیل های «کیا سراتو» از نوع خودروهای موتور جلو _ محور جلو بوده است . نام دیگر خودروی «کیا سراتو» «کیا فورت» است . این اتومبیل از سال ۲۰۰۸ وارد بازارهای خودرویی شده است و تا به حالا نیز حضور خود را حفظ نموده است .

کمپانی هایی که در ایران به ارائه خدمات برای خودروی «سراتو کیا» مشغول هستند شرکت های «سایپا» و اطلس خودرو هستند .

اگر بخواهیم برای خودروی «کیا سراتو» رقبایی را به عنوان مثال ذکر نماییم می توانیم به خودروهایی مانند : «تویوتا کرولا» و «هوندا سیویک» اشاره نماییم . حتی اگر «کیا سراتو»ی مدنظر ما در نوع فول خود باشد می توانیم اتومبیل «فورد فوکوس» را به عنوان رقیبی برای آن ذکر نماییم .

«کیاسراتو»  از نوع کلاس بدنه سدان و در  کلاس اتومبیل C Segmnet قرار دارد.

اگر بخواهیم «کیا سراتو» مدل ۲۰۱۶ را از لحاظ ایمنی بررسی کنیم باید گفت علاوه بر داشتن امکانات و آپشن های ایمنی مناسب ولی این خودرو توانسته است در تست تصادف مدیریت امنیت ترافیک بزرگراه های ملی نمره ی ۴ ستاره را دریافت کند.

که می توانست رقمی بالاتر باشد.زیرا رقبای این خودرو بخصوص فورد ارقامی بسیار بالاتر و بهتر دست یافته اند.البته کیا سراتو مدل ۲۰۱۶ توانسته ۵  ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAPP دریافت کند.این خودرو در مدل ۲۰۱۶ خود از ۶۶ کیسه هوا پشبانی می کند.

اگر بخواهیم به امکانات این خودرو به صورت خلاصه اشاره کنیم باید گفت که کیا سراتو دارای ویژگی های فرمان گرم شونده,چراغ های جلوی زنون,صندلی های عقب گرم شونده,صندلی راننده دارای تهویه و سیستم اطلاعاتی تفریحی با صفحه ی لمسی عالی است که در آخر به صورت ریز به همه آنها پرداخته شده است.

وجود سیستم VSM یامدیریت تعادل خودرو در  کیا سراتو   ۲۰۱۶مدیریت تعادل خودرو، به طور مثال اگر راننده در سطح لغزنده به صورت ناگهانی ترمز کند یا شتاب‌گیری کند، VSM از خارج شدن خودرو از مسیر جلوگیری می‌کند.سیستم کنترل پایداری یکی از مهم ترین ویژگی‌های خودروهای مدرن امروزی است که در حقیقت عبارت از کنترل تعادل و حفظ مسیر صحیح خودرو در پیچ و خم و ناهمواری‌های جاده به خصوص در شرایط نامساعد است.در حقیقت این سیستم بدین منظور  طراحی شده است تا راننده یک وسیله نقلیه بتواند در یک روز برفی یا جاده یخ زده همچنان قادر باشد تا کنترل وسیله نقلیه خود را به طور صحیح در دست داشته باشد.

وجود سیستم (Electronic Stability Control)  درکیا سراتو   ۲۰۱۶  :

این سیستم به طور دائم جهت حرکت و فرمان پذیری خودرو را طی رانندگی کنترل می کند و همواره در حال مقایسه مسیر مقصد راننده با مسیر واقعی خودروست. وقتی که میزان قابل ملاحظه ای از عدم فرمان پذیری توسط سیستم کنترل پایداری تشخیص داده شود، این سیستم وارد عمل می شود.وقتی که این سیستم، عدم فرمان پذیری مناسب را در خودرو تشخیص می دهد، به طور هوشمندانه، خودرو را با استفاده از ترمزها کنترل می کند. در این سیستم، ترمزها به صورت مجزا به چرخ ها اعمال می شوند. در برخی انواع پیشرفته تر، کنترل پایداری خودرو با کاهش موقت نیروی موتور نیز انجام می شود. البته باید توجه داشت که این سیستم تأثیری بر توانایی و عملکرد خودرو در پیچ ندارد و فقط کنترل پایداری اتومبیل سر پیچ های تند را کنترل می کند.

مشخصات فنی  و موتوری کیا سراتو مدل ۲۰۱۶ :

کیا سراتو نیز دارای ۳ موتور برای انتخاب است.مدل های ساده از موتور ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری با ۱۴۵ اسب بخار نیرو استفاده می کنند که دارای مصرف سوخت ۹٫۰۹ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۶٫۰۶ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه برای جعبه دنده ی خودکار یا ۹٫۴۶ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۶٫۳۹ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه برای جعبه دنده ی دستی می باشد.اگر یک مدل بالاتر برویم بهکیا سراتو  مدل EX  می رسیم که از موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری با ۱۷۳ اسب بخار نیرو استفاده می کند و دارای مصرف سوخت ۹٫۸۵ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۶٫۷۵ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه می باشد.در آخر کیا سراتو مدل SX از موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۱٫۶ لیتری استفاده می کند که دارای مصرف سوخت بالای ۱۰٫۷۵ لیتر در صد کیلومتر در شهر و ۷٫۸۸ لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه می باشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید