طراحی متفاوت سراتو کوپ ۲۰۱۶ نسبت به نسل اول

کیا سراتو فروش خوبی را در بازار از آن خود ساخته است و دلیل فروش خوبش هم طراحی خوب خودرو و برخورداری از ظاهری جوان پسند می باشد .

پیتر شرایر که طراح معروف اتومبیل های کیا می باشد موفق شده است با اعمال تغییرات بیرونی نسل های جدید خودروهای کیا که از خودروی اسپورتیج گرفته است تا سراتو مخالف های خود و موافقان خود را شناخته است .

اگر داخل خودرو و همچنین قسمتی از جلوی خودرو را  در نظر نگیریم میتوانیم بگوییم که المان های ظاهری کوپه با نسخه های سدان و هاچ بک فرق دارند.

 

استفاده از چراغ های مه شکن گرد در دو طرف سپر جلو بیننده را به یاد محصولات کوپه و اسپرت ژاپنی می اندازد اما هرگز حس و حال و شور آن ژاپنی ها را القا نمی کند.

چراغ های جلویی چسبیده به جلو پنجره باریک و پوزه بزرگ خنک کننده رادیاتور از مهم ترین ویژگی های طراحی در جلوی خودرو هستند.

در عقب استفاده از یک دیفیوزر که بیشتر حالت نمایشی دارد و چراغ های کشیده شده که امتداد آن ها به دو طرف کنار خودرو هم می رسند جلوه بسیار متفاوتی به نسبت نسل قبلی آن داده است.

 

طراحی سقف و ستون ها زاویه دار شده است و امتداد آن ها به زاویه بیشتری به ستون های عقبی می سد و جلوه تخم مرغ شکلی به این خودرو داده است.

طول این خودرو در حدود ۴۳۵۰ mm است که به نسبت نسل قبل در حدود ۱۳۰mm کوتاه تر شده است

 

چرخ های ۱۸ اینچی با سایز ۲۱۵ هم سایز مناسبی دارند و جلوه این خودرو را از دید بقل خراب نکرده است.

مسئله ای که امروزه در بسیاری از خودروها به دلیل استفاده از چرخ های سایز کوچک قابل مشاهده است.

 

 

سابقه حضور کیا سراتو یا نام دیگر آن فورته در کشور ما به بیش از ۶ سال پیش باز می گردد و نسل اول این خودروی کامپکت (خانوادگی کوچک) در هر دو مدل کوپه و سدان با موتورهای ۱٫۶ و ۲ لیتری در ایران عرضه شد

 

گرچه نسل دیگری از این خودرو  با همین نام در سال های قبل از ۲۰۰۸ میلادی در تعداد به نسبت محدودی در ایران عرضه شده است، اما خود شرکت کیا هم این خودرو را به عنوان تولیدات قدیم خود بر شمرده و آن را با نام اسپکترا خوانده و آن را جزی از سراتو ها به حساب نیاورده است.

 

از سال گذشته نیز کیا سراتو نسل اول در شرکت سایپا مونتاژ می شود و هر دو نسخه ۱٫۶ و ۲ لیتری در نمونه سدان به بازار عرضه شده است.

این که چرا شرکت سایپا به سراغ تولید نسل قدیم این محصول رفته و هم زمان با دیگر تولیدکنندگان جهانی این خودرو به سراغ نسل جدید آن نرفته خود جای تامل دارد.

 

در هر صورت نسل جدید در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و هر ساله این شرکت با تغییرات بر روی آن فیس لیفتی جدیدی از آن را در بازار عرضه می کند.

نمونه مورد بررسی قرار گرفته مدل سال ۲۰۱۶ در نسخه ۲ لیتری کوپه است که هم توسط نمایندگی آن یعنی شرکت اطلس خودرو و هم به صورت خارج از نمایندگی پا به ایران گذاشته است.

 

 

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید