سراتو ۲۰۱۶ از زبان صاحبش!

پس  از یک ماه کنکاش  در باره  خودروهای سدان در حدود  قیمت ۹۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان مثل  کیا سراتو، هیوندای النترا، مزدا ۳، تویوتا کرولا، هوندا سیویک، ام جی ۶، میتسوبیشی لنسر و رنو فلوئنس و مطالعه نمودن  ده‌ها نقد و بررسی اکثرا  خارجی در آخر  خرید خودرو کیا سراتو مدل ۲۰۱۶ به رنگ سفید صدفی را انتخاب نمودم .

ازآن حیث که تجربه رانندگی داخلی (به زبان فارسی) کمی از این اتوموبیل در وب سایت ها بود  تصمیم گرفتن  که تجربه شخصی ام  از این خودرو  را برای آن هایی  که تصمیم به خرید در این رنج قیمت را دارند به تحریر در آوردم

اول از همه از ظاهر آن  و آپشن های خارج خودرو میگویم :
ظاهر ماشین در میان رقبا و سایر خودروها واقعاً دل نشین و زیبا می باشد خصوصا  از پشت و از بغل بسیار چشم‌نواز می باشد . طراحی اش هم  اسپرت و جوان‌پسند می باشد .
ازدید من قسمت جلوی ماشین می شد کمی  بهتر از این هم دراید با کمی تغییرات در  قسمت چراغ‌های جلو (مانند استفاده از دی لایت مات همانند النترا). به کلی  اگر تصمیم داشته باشم  به ظاهر این ماشین نمره بدم ۹ از ۱۰ نمره‌ای هست که من براش در نظر گرفتم

برای من ظاهر ماشین خیلی مهم است  و تو لیستی که در حال بررسی آن ها بودم  پیش  از خرید پایین ترین  نمره رو به فلوئنس و سیویک می دهم  و بالاترین  نمره رو سراتو و النترا میگیرند .

البته ظاهر ماشین یک چیز سلیقه‌ای می باشد  و ممکن است نظر خواننده با نظر من فرق کند
ازآپشن های  بیرون از ماشین قادرم  به سیستم خوش‌آمد گویی ماشین اشاره نمایم  که وقتی به نزدیکی خودرو می‌رسید آینه‌های بغل به همراه نور ال ای دی زیرش باز می شوند و همچنین داخل دستگیره‌های خودرو به‌وسیله لامپ ال ای دی روشن می گردند  که بدین صورت  به شما خیرمقدم عرض می نماید

همچنین رینگ اسپرت ۱۷ اینچی و بال عقب، نور زنون جلو با قابلیت چرخش سر پیچ و دی لایت، مه شکن جلو و عقب، آینه‌های برقی تاشو.

درون اتوموبیل و امکانات رفاهی آن :

کنسول و داشبورد خودرو از دید  من ساده و معمولی به نظر می آید و حس منحصر به فردی  رو به آدم نمی دهد

 گیج اتوموبیل  خوش رنگ و لعاب می باشد  و نور داخلی ادوات و تجهیزات (نارنجی قرمز) بسیار خوش‌رنگ می باشدالبته به نظر من.

(مثلاً تم رنگ النترا آبیه و به نظر من قدیمی  شده).

روکش صندلی و روی گیج و فرمان و دستگیره درها از چرم مصنوعی مشکی و دوخت سفید انجام شده  که حس خوبی رو به آدم میدهد .

سیستم صوتی به نظر من کاملاً راضی کننده می باشد  و حجم و تفکیک صدای خوبی هم داره.  البته صفحه نمایش سیستم صوتی ۴ اینچ می باشد و یکم کوچیک است .

سیستم‌هایی با صفحه ۷ یا ۸ اینچی تجهیز شده  به سیستم عامل آندروید و رهیاب ماهواره هم در بازار موجود می باشد  برای این ماشین  که من شاید در آینده روی ماشین نصب کنمش .

ابزارهای کنترلی رو فرمان هم در جای مناسب قرار گرفته اند  و شما به آسانی  قادرید  به تلفن جواب  بدید یا موسیقی رو عوض کنید و غیره… .

بوق خودرو وسط فرمان می باشد  و یکم سفت است  انگار و برای من که خودرو قبلی بوقش روی دسته راهنما بود یکم سخته عادت کردن بهش .

دید عقب خودرو محدود می باشد اما  دوربین دنده عقب و سنسورهای کمک پارک، این مشکل رو کاملاً رفع نموده است .

سیستم تهویه هوای  مطبوع دوگانه هم یک تفاهم بین منه گرمایی و همسر سرماییم به وجود آورده است  و هر دو از کنار هم بودن در هر شرایط آب و هوایی لذت می‌بریم (برخلاف خودرو قبلی که سر خاموش و روشن بودن کولر یا بخاری دعوامون می‌شد!!).

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید