سراتو آپشنال خودروی دلخواه مشتریان

شرکت «خودروسازی سایپا» طی قراردادی با «شرکت کیا»، تولید و مونتاژ «خودروی سراتو» را که قبلا به عنوان محصول وارداتی شناخته می شد بر عهده گرفت. این محصول در زمان وارداتش با صورت کامل و با امکانات خوب عرضه می شد و مشتریان خود را داشت. اما از زمانی که سایپا کار تولید آن را برعهده گرفت تصمیم به تولید این خودرو با «قطعات و آپشن های کمتر» گرفته شد و همین امر باعث نارضایتی «مشتریان» شد. تا جایی که اعتراض ها، مدیران و مهندسان سایپا را بر آن داشت تا مدل آپشنال این محصول را بار دیگر تولید و عرضه نمایند.

امکانات و تجهیزات رفاهی سراتو آپشنال

اضافه کردن آپشن ها پس از توافقات صورت گرفته با کیا موتورز کره آغاز شد و آپشن هایی مانند سانروف ، سیستم قفل و سوئیچ هوشمند یا همان Smart Key ، پدال شیفتر های پشت فرمان ، مولتی مدیا و رهیاب ماهواره ای ، سنسور و دوربین دنده عقب ، صندلی چرم و در آخر پشت آمپر جدید به سراتو اضافه شده است.

 

پرویز آفتاب سوار اضافه کرد که تجهیز کردن بیشتر سراتو پس از نظرسنجی های مختلف انجام شده که در آن از دید مشتری نبود چنین امکاناتی یک کمبود محسوب شده و از دید مشتریان وجود چنین امکاناتی لازم و مهم است و البته کیفیت این قطعات جدید با استاندارد های OEM طراحی و تولید شده و طبق همان روندی که کیاموتورز در تولیدات خود در نظر گرفته شده به سراتو اضافه خواهد شد.

 

اما چه بر سر سراتو های قبلی با تعداد آپشن های کمتر خواهد آمد؟ تولید آن ها بسته به تقاضای بازار دارد و برنامه تولید سایپا برای سراتو، ۸۰ درصد با جعبه دنده اتوماتیک و ۲۰ درصد با جعبه دنده دستی به قوت خود باقیست.

سایپا هنوز به شکل رسمی قیمت و شرایط فروش سراتو آپشنال را اعلام نکرده است اما با توجه به قیمت ۹۲ میلیونی نسخه های کم آپشن سراتو که هم اکنون توسط سایپا راهی بازار می شوند می توان با اطمینان حدس زد که قیمت کیا سراتو آپشنال در محدوده قیمتی ۱۰۰ میلیون تومان قرار خواهد گرفت که البته برای خودرویی مانند سراتو سایپا که عملا نسخه قدیمی و خارج از خط تولید در بازار های جهانی به حساب می آید، رقم گزافیست.

سایپا در تاریخ ۱۱ اسفند ماه سرانجام قیمت رسمی سراتو آپشنال را اعلام کرد بر این اساس، قیمت سراتو آپشنال ۱۰۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که البته با تخفیف با رقم ۹۹ میلیون تومان به فروش می رسد، از این رو می توان گفت که با توجه به قطع تولید مزدا ۳، حالا سراتو آپشنال سایپا تنها خودرو کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان غیر چینی است که با امکانات و مشخصات فنی قابل قبول عرضه می شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید