افزایش تولید سراتو سایپا | CERATO SAIPA

بر اساس گزارش ارائه شده توسط بامداد :

تعداد ۲٫۳۵۷ دستگاه خودرو «سراتو کیا» به وسیله شرکت خودروسازی «سایپا» در تاریخ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ به مرحله تولید رسیده است .

بعد از بررسی های صورت گرفته مشخص گردید که این تعداد خودرو در مقایسه با میزان تولید در تاریخ مشابه سال پیش یعنی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ افزایشی معادل  ۳/۱۲۷ درصد داشته است . پس مشاهده می نماییم که رشدی برای تولید این خودرو وجود دارد .

مردم از خودروی «سراتو کیا» محصول شرکت «سایپا» در سال گذشته استقبال زیادی کرده اند و به همین دلیل هم تعداد تولید این خودرو زیادتر شده است.

«سایپا» در اواخر سال گذشته نسخه «آپشنال» این خودرو را به بازار معرفی کرد که امکاناتی نظیر سان‌روف، دنده پشت فرمان، استارت دکمه‌ای، تودوزی چرم، مانیتور، دوربین و سنسور پارک عقب و… به آن اضافه شده است.

کیا سراتو :

کیا سراتو محصولی استثنائی از گروه خودروسازی سایپا است که در دو مدل اتومات و دنده ای با موتور قدرتمند ۱۶۰۰ و ۲۰۰۰ سی سی در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است. این محصول لوکس یک خودرو ایده آل با امکانات کامل می باشد که در کنار امکانات فوق العاده خود از مصرف سوخت ۶/۶برای مدل دنده ای و ۷/۹ برای مدل اتومات خود بهره مند است.

سراتو تمام خواسته های مشتری را برآورده می کند و با تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی استاندارد با هندلینگ عالی لذت رانندگی را به ارمغان آورده است.

سراتو آپشنال سایپا معرفی شد؛ تجهیزات رفاهی و قیمت نهایی :

سراتو به نوعی یکی از خودرو های پرطرفداری است که مدتی به صورت وارداتی در دسترس عموم بود و پس از ورود نسل جدید آن به بازار ایران ، سایپا پس از توافق و قراردادی با کیا ، تولید آن را آغاز و با تعداد آپشنی کمتر آن را به دست مشتریان رساند.

البته سایپا می گوید که شرایط خدمات پس از فروش سراتو های تولید داخل بسیار بهتر از انواع وارداتی هستند. پس از مدتی که نبود این آپشن ها حس شد ، پرویز آفتاب سوار ، معاون مهندسی سایپا در ۴ اسفند خبر از تولید سراتو آپشنال داد که به نوعی یک بازگشت به گذشته محسوب می شود.

امکانات و تجهیزات رفاهی سراتو آپشنال :

اضافه کردن آپشن ها پس از توافقات صورت گرفته با کیا موتورز کره آغاز شد و آپشن هایی مانند سانروف ، سیستم قفل و سوئیچ هوشمند یا همان Smart Key ، پدال شیفتر های پشت فرمان ، مولتی مدیا و رهیاب ماهواره ای ، سنسور و دوربین دنده عقب ، صندلی چرم و در آخر پشت آمپر جدید به سراتو اضافه شده است.

پرویز آفتاب سوار اضافه کرد که تجهیز کردن بیشتر سراتو پس از نظرسنجی های مختلف انجام شده که در آن از دید مشتری نبود چنین امکاناتی یک کمبود محسوب شده و از دید مشتریان وجود چنین امکاناتی لازم و مهم است و البته کیفیت این قطعات جدید با استاندارد های OEM طراحی و تولید شده و طبق همان روندی که کیاموتورز در تولیدات خود در نظر گرفته شده به سراتو اضافه خواهد شد.

اما چه بر سر سراتو های قبلی با تعداد آپشن های کمتر خواهد آمد؟ تولید آن ها بسته به تقاضای بازار دارد و برنامه تولید سایپا برای سراتو، ۸۰ درصد با جعبه دنده اتوماتیک و ۲۰ درصد با جعبه دنده دستی به قوت خود باقیست.

سایپا هنوز به شکل رسمی قیمت و شرایط فروش سراتو آپشنال را اعلام نکرده است اما با توجه به قیمت ۹۲ میلیونی نسخه های کم آپشن سراتو که هم اکنون توسط سایپا راهی بازار می شوند می توان با اطمینان حدس زد که قیمت کیا سراتو آپشنال در محدوده قیمتی ۱۰۰ میلیون تومان قرار خواهد گرفت که البته برای خودرویی مانند سراتو سایپا که عملا نسخه قدیمی و خارج از خط تولید در بازار های جهانی به حساب می آید، رقم گزافیست.

به روز رسانی: سایپا در تاریخ ۱۱ اسفند ماه سرانجام قیمت رسمی سراتو آپشنال را اعلام کرد بر این اساس، قیمت سراتو آپشنال ۱۰۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که البته با تخفیف با رقم ۹۹ میلیون تومان به فروش می رسد، از این رو می توان گفت که با توجه به قطع تولید مزدا ۳، حالا سراتو آپشنال سایپا تنها خودرو کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان غیر چینی است که با امکانات و مشخصات فنی قابل قبول عرضه می شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید