اخباری از سراتو آپشنال | CERATO OPTIONAL

در این مقاله سعی شده است تا خودروی «سراتو آپشنال» را برای کسانی که جویای دانستن خصوصیات این خودرو هستند بازگو کنیم . پس اگر شما هم به دنبال دانستن ویژگی های این خودرو هستید این مقاله را از دست ندهید .

معاون فنی مهندسی کمپانی «سایپا» بیان نمود : شرکت خودروسازی «سایپا» در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ شروع به تولید نمودن خودروهای «کیا سراتو» همراه با آپشن های جدیدش به صورت انبوه نموده است .

شرکت خودروسازی «سایپا» بیان کرده است آپشن هایی که بر روی خودروی «سراتو آپشنال» نصب گردیده است بر اساس نظرسنجی هایی بوده است که از مشتریان به عمل آمده است .

«سراتو آپشنال» همان «سراتو TD» نسل اول است که از سال ۲۰۱۳ (یکسال پس از توقف تولیدش!) روی خط تولید «سایپا» رفت. ولی حالا که ۳ سال از تولید این کره‌ای می‌گذرد ظاهرا «کیا» رضایت داده است تا «سایپا» آپشن‌های جدیدش را روی این خودرو نصب کند.

البته سایپا هنوز تصمیمی به توقف عرضه سراتو معمولی ندارد و همه چیز به واکنش بازار در سال آینده بستگی دارد. هم‌اکنون ۸۰% ظرفیت تولید سراتو برای مدل اتوماتیک آن است. اما به سراتو آپشنال برگردیم؛ این خودرو، که احتمالا اواخر بهار ۹۶ به دست مشتریان می‌رسد، دارای ۸ ویژگی جدید است؛ ویژگی‌هایی که بنابه گفته سایپا با تایید و زیرنظر مستقیم کیاموتورز روی سراتو نصب شده‌اند:

سانروف

سنسور عقب

دوربین عقب

ورود بدون کلید

صفحه کیلومتر جدید

سیستم مولتی مدیا با نویگیشن

روکش چرم جدید صندلی‌ها

پدال شیفتر (تعویض دنده از پشت فرمان)

مراسم رسمی آغاز تولید سراتو آپشنال در سایپا برگزار شد. رضا تقی‌زاده، معاون فروش سایپا، در جریان این مراسم قیمت قطعی سراتو آپشنال اتومات را ۹۸٫۹ میلیون تومان اعلام کرد. طبق گفته‌های آقای تقی‌زاده، حدود ۱۴ میلیون تومان آپشن جدید روی سراتو آپشنال اتومات قرار گرفته که یعنی باید این خودرو با قیمت تمام شده ۱۰۴ میلیون تومان فروخته می‌شد اما ظاهرا با موافقت مدیرعامل سایپا، قیمت خودرو ۵ میلیون تومان کاهش یافته است. البته این احتمال هم وجود دارد که سال آینده سراتو آپشنال با قیمت واقعی‌اش فروخته شود.

همچنین طبق گفته‌های تقی‌زاده، تولید کیا سراتو TD بیش از ۱۴ هزار دستگاه بوده درحالیکه آمار واردات آن تنها ۹۰۰ دستگاه است؛ موضوعی که  نشان‌دهنده تولید موفق سراتو در ایران است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید