آمدن سراتوی جدید به ایران!

کیا سراتو جدید ۲۰۱۶ Kia Cerato :

معرفی : 
به احتمال کیا سراتو جدید ۲۰۱۶ Kia Cerato هم پس  از مدت کوتاهی و با سطح امکانات متفاوتی به نمایشگاه های کشور روانه خواهند گشت و شما می توانید نمونه مورد نظر خودتان را به راحتی بیابید .
از حیث امکانات و تجهیزات، با توجه به اینکه خودرو کیا سراتو جدید ۲۰۱۶ Kia Cerato جزو آن خودروهایی به شمار می آید که معمولا تعداد زیادی از آن ها به صورت غیر شرکتی وارد می شوند و می توان هر یک  از آن ها را با سطح امکانات بسیار متفاوتی در بازار یافت .

خلاصه : از آنجایی که پلت فرم این کیا با هیوندای الانترای GT مشابه گشته است ، منتظر  کیا سراتو جدید ۲۰۱۶ Kia Cerato اسپرتی باشید!

مقدمه ای بر کیا سراتو جدید ۲۰۱۶ Kia Cerato:

حدودا پنج شش سالی از نخستین  بار که سراتو را مورد بررسی قرار دادیم می گذرد. آن زمان این سدان کیا موتورز یک رقیب برای برای هیوندای آوانته به شمار می آمد .کاملا  مشخص  بود که از رقیب هم وطنش یک سر و گردن پایین تر می باشد  چه از نظر طراحی و چه از نظر فنی.

خوب است بدانید که آن روز ها کیا سراتوی نسل اول روی پلت فرم هیوندای Elantra (همان آوانته) ساخته می شد. روزگاری نه چندان سربلند برای یک خودروی خوب. اما وقتی مدیریت قوی باشد، همه چیز دستخوش تغییر خواهد گشت. امروز در حالی داریم آخرین نسل این خودرو را مورد بررسی قرار می دهیم که  که بدون تعارف رقیب قدیمی اش را پشت سر گذاشته است. او حالا دیگر با تویوتا کرولا، مزدا۳ و حتی هوندا سیویک همگی از ژاپن مقایسه می شود. به دنیای جدید سراتو خوش آمدید.

همانطورکه می دانید، جدیدا اطلس خودرو دو محصول جدید را برای ورود به بازار ایران آماده کرده است، اولین محصول نسل جدید کیا ریو است که در دو مدل هاچ بک و سدان قرار است راهی بازار شود. اما محصول دوم کیا سراتو کوپ (یا به قول بعضی کوپه!) است که به زودی وارد بازار ایران خواهد شد

رمزگشایی نام کیا سراتو جدید ۲۰۱۶ Kia Cerato:

قبل  از همه بیایید ببینیم دقیقاً باید این خودرو را به چه اسمی صدا کرد!؟ کیا موتورز در سال ۲۰۰۳ پروژه ای را با نام Cerato یا با نام دیگرش Spectra شروع کرد  این خودرو همانی است که چند سال قبل  به عنوان اولین خودروهای مدرن کیا توسط «اطلس خودرو» وارد گشت

. این سراتو همانی است که پنج شش سال پیش مقابل آوانته قرارش دادیم. تولید این خودرو تا سال ۲۰۰۷ ادامه داشت . بعد از آن بود که کیا تصمیم گرفت جانشین رسمی اش را معرفی کند. دقت کنید که عبارت «جانشین» در صنعت خودروسازی با «نسل جدید» به کلی متفاوت است . خلاصه، در سال ۲۰۰۷ مدل کاملاً جدید Forte به عنوان جایگزین Cerato معرفی شد. حال این سوال پیش می آید که چرا هم به این خودرو سراتو می گویند و هم به مدل قبلی؟ داستان از این قرار است که کیا موتورز و در مقیاسی بزرگ تر خودروسازان مطرح، برای حفظ بازارهای فروش خود اغلب آنچنان تعصبی روی اسم گذاری ندارند. اگر یک نام خودرو در بازار یک کشور محبوب باشد، جانشین آن نیز به همان نام وارد می شود. مثلاً بد نیست بدانید که همین خودرو در خود کره جنوبی با نام K3 فروخته میشود  در سنگاپور به اسم Cerato Forte، در روسیه به اسم Cee’d، در چین به اسم Shuma و در مالزی به اسم Naza Forte معرفی شده است.

پیشگفتار کیا سراتو جدید ۲۰۱۶ Kia Cerato:

تنها نمونه ای که توانسته مجوز واردات را بگیرد مجهز به پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر خطی است که می تواند حداکثر ۱۵۸ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه و ۱۹۴ نیوتن متر در ۴۸۰۰ دور در دقیقه را تولید کند. همچنین به کمک گیربکس ۶ سرعته تیپ ترونیک می تواند در ۱۰٫۵ ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برسد و این سرعت را تا ۲۱۰ کیلومتر در ساعت ادامه دهد. همچنین به کمک این گیربکس مصرفی معادل ۷٫۴ لیتر در هر صد کیلومتر ترکیبی دارد.
کیا سراتو کوپ ۲۰۱۴ دقیقا ۴۵۳۰ میلیمتر طول، ۱۷۸۰ میلیمتر عرض و ۱۴۲۰ میلیمتر ارتفاع دارد و این یعنی اینکه که سراتو کوپ جدید کمی از نظر ابعاد و اندازه بزرگ تر از نسلی است که هم اکنون در خیابان های کشور وجود دارد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید